Зміни на ринку землі в Україні

Перші результати від початку процесу запуску ринку землі в Україні показали, що земля є досить дорогим товаром для торгівлі. Іншим нововведенням є те, що власники землі не хочуть продавати її відразу за першою запропонованою ціною.

Запуск оренди та продажу землі через Прозорро дозволить державі та місцевій владі мати ринкову ціну. Таким чином, діє здорове ринкове суперництво.

Для початку варто зазначити, що донедавна продаж землі в Україні був однією з найбільших годівниць для корумпованих чиновників. Система Прозорро є найбільшим антикорупційним інструментом, який дає право до кінця укладати чесні та відкриті угоди будь-якого рівня.

Переваги відкритої системи торгів

Реалізація онлайн-аукціонів дозволяє значно збільшити кількість учасників процесу. Сама ідея онлайн-торгівлі не передбачає необхідності особистої присутності учасників під час процедури відкриття ордера. Основною вимогою для забезпечення присутності на аукціоні є наявність постійного веб-каналу на весь період проведення аукціону, оренда земельних ділянок. Це значно підвищує ефективність угод, прискорює їх підписання і, відповідно, є додатковою причиною зацікавленості інвесторів.

Якщо ви більш детально визначилися з орендою чи купівлею земельної ділянки, то зробити це можна після проходження реєстрації на одному з майданчиків в системі Прозорро.Продажі. Сьогодні є багато виграшних пропозицій щодо продажу та оренди землі. 

На сьогоднішній день відбувся перший аукціон на землю, який пройшов тріумфально. Та це не дивно, адже система Prozorro повністю виключає наявність сірих схем і махінацій. Все відбувається абсолютно відкрито і будь-який бажаючий може стежити за процесом торгів, а в разі порушення сповіщати про це широке коло людей.

Обмеження ринку землі

Протягом наступних 2 років характерно передача землі буде обмежена. Один громадянин країни може мати не більше 100 гектарів. Але ці обмеження не поширюються на землю, придбану до 1 липня 2021 року. З 2024 року площа земель у самодержавному володінні не може перевищувати 10 000 гектарів. Це стосується і холдингів підприємств. Крім того, площа земельних ділянок, що перебувають у власності підприємства, не може перевищувати загальної площі наділів, що належать його учасникам та акціонерам.

За порушення цих умов підприємство має продати або передати надлишки землі протягом року з дня вступу у власність. Навпаки, вони будуть конфісковані судом, після чого земля буде продана з публічних торгів. Частина виручки від продажу покриває витрати, витрачені на продаж землі, а решта повертається попередньому власнику.

Ще одна суттєва зміна для українців, які мають сільськогосподарські угіддя, – це зміни у доступі до землі. З моменту прийняття законопроекту власники та користувачі зобов’язані надати право на проїзд сільськогосподарської техніки, що належить іншим власникам землі. Це означає, що власники землі «посередині» зовнішньої землі повинні мати вільний доступ до неї.

Українці, які займаються фермерським господарством на земельних ділянках, що перебувають у державній чи комунальній власності, або які отримали довічне успадковане право власності, мають право викупити земельні ділянки на вигідних умовах. Також право викупу землі мають фермери, які оформили право власності на землю на постійній основі. У разі отримання земельної ділянки в розстрочку право власності набуває чинності після першого внеску.

Орендар матиме виключне право на придбання або оренду земельної ділянки, що знаходиться у його користуванні. До 2024 року українцям заборонено продавати сільськогосподарську землю, хоча вони мають право її обміняти.

Купити земельну ділянку у Вінниці

Ви можете придбати землю у Вінниці та інших містах України на відкритих аукціонах. Подивитися, які найближчим часом будуть продаватися земельні ділянки ви можете на сайті https://agravery.com/uk/posts/show/aki-zemelni-dilanki-mozna-orenduvati-ci-pridbati-u-sistemi-prozorroprodazi-uze-u-listopadi, та обрати для себе найбільш вигідний варіант. Після цього потрібно пройти просту реєстрацію на будь-якому майданчику системи Прозорро, внести гарантійний внесок та зробити свою першу ставку на обраний лот.

Найважливішим етапом є оформлення договору купівлі-продажу або оренди землі на тривалий термін. У цьому випадку потрібно звернутися до послуг нотаріусу, адже неточності і неточності в договорі дійсно можуть стати причиною серйозних труднощів і судових розглядів.

Земельна ділянка у Вінниці для розвитку бізнесу як перспективний предмет купівлі-продажу спочатку хвилює забудовників, інвесторів та підприємств, які здатні самостійно займатися будівництвом, а не набувати більш щільно зведену будівлю.