Як придбати права на видобуток корисних копалин

Права на користування надрами землі зараз можна отримати значно легше. Раніше для придбання таких прав багатьом підприємцям доводилося проходити багато складних бюрократичних процедур та навіть давати хабарі посадовцям.

Але відтепер продаж спеціальних дозволів на видобуток газу, залізної, марганцевої чи титанової руди, а також нафти та інших видів корисних копалин здійснюється через державну систему відкритих електронних торгів Прозорро.Продажі. Зміни, що сталися в українському законодавстві, є дуже важливими, так як завдяки їм процедура оформлення спецдозволів стала значно простішою та навіть дешевшою, так як більше не потрібно давати хабарі посадовцям.

Як взяти участь у торгах

На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/subsoil-use можна детально ознайомитися з правилами надання прав на видобуток корисних копалин. Отримати дозвіл такого типу можуть як фізичні, так і юридичні особи. Для продажу спецдозволів законодавством України встановлені спеціальні терміни: для продажу прав на добування нафти, газу чи конденсату – 90 днів; для видобування інших природних копалин – 50 днів.

Для того, щоб тримати такий спецдозвіл, потрібно спочатку перемогти в аукціоні. Торги проводяться в назначений системою час на акредитованих торгівельних майданчиках. В лоті будуть вказані усі необхідні дані: його початкова вартість, розмір гарантійного внеску та номер рахунку, на який його потрібно внести, детальний опис лоту, а також дата та час проведення аукціону. Прийняти участь в торгах можуть лише зареєстровані учасники, які сплатили гарантійний внесок.

Такі торги проводяться в 3 етапи. На першому етапі йде перегляд закритих цінових пропозицій від учасників, що подали заявки на участь в аукціоні. Найнижча пропозиція буде виступати в якості початкової вартості лоту. На протязі трьох раундів потенційні покупці будуть робити свої ставки. Переможець буде визначений в кінці третього раунду. Ним виявиться той, чия ставка буде найбільшою. Для оплати повної вартості лоту у переможця буде лише 30 днів. Після оплати він отримає спецдозвіл на видобуток корисних копалин. Детальніше про це написано тут sale.uub.com.ua.

Через електронні торгівельні майданчики, що акредитовані системою Прозорро.Продажі, можна придбати права на дослідження та вивчення надр землі, або права на видобуток корисних копалин. Такий спецдозвіл видається на конкретний термін – 5 або 20 років. Але є й такі спеціальні дозволи, в яких термін дії не вказаний. У такому разі власник такого документу може безстроково користуватися надрами землі.

Система Прозорро.Продажі – це офіційна база даних лотів, що є доступними на даний час. Тут зібрані пропозиції щодо продажу майна, послуг чи робіт з багатьох галузей господарювання. За допомогою цієї системи вдалося налагодити ефективну взаємодію покупців та продавців без корупції, хабарництва та змов. Все, що необхідно для придбання цікавого лоту, це обрати торгівельний майданчик та зареєструватися на ньому. Далі можна буде обирати товар та подавати заявку на участь в аукціоні.