Що впливає на проведення будівельних тендерів

Тендери на будівництво – це один з найбільш популярних видів торгів. Як правило, замовник буде акцентувати увагу на термінах та якісті виконання роботи. Проведення електронних аукціонів – це звичайне явище для сфери будівництва. Особливо це актуально, коли мова йде про державні організації, які знаходяться в процесі пошуку підрядника для виконання великого обсягу роботи.

Як і будь-який інший тендер, торги проводять через систему ProZorro. Для того, щоб ввійти до числа кандидатів на перемогу, потрібно попередньо зареєструватися на одному з тендерних порталів. Це може бути сайт tender.uub.com.ua, або ж будь-який інший ресурс. Важливо, щоб сервіс був акредитований і знаходився в базі системи “Прозорро”.

Пошук тендеру на будівництво та фактори впливу

Починаючи з процесу пошуку таких тендерів, можна зазначити, що процедура досить проста. Все що потрібно зробити – це прописати ключові слова в пошуковому рядку. Після того, як ви знайдете основний розділ “Будівельні роботи та поточний ремонт” можна переходити до підпунктів, де можна знайти той вид послуг, який є найближчим для конкретно взятого виконавця.

Варто перерахувати декілька факторів, які можуть впливати і від яких залежить участь в тендерних торгах на будівництво:

  • Юридичний супровід – на даному етапі можна знайти десятки а то і сотні компаній, які готові запропонувати свою юридичні послуги. Мова йде про підготовку відповідної документації, сертифікатів, ліцензій та інших важливих паперів. Окрім цього, юристи готові проаналізувати договір, допомогти в оформленні та подачі заявки, допомогти пройти кожен етап торгів, значно підвищивши шанси кандидата на перемогу.
  • Сезонний фактор – один з найбільш вагомих чинників, який може вплинути на вартість та вибір переможця полягає в тому, в яку пору року проводиться тендер. Тобто, якщо мова йде про холодний період, то такі роботи, як підготовка та заливка фундаменту буде оцінюватися значно дорожче. Окрім цього, будуть серйозно відрізнятись і терміни, так як робота в невідповідних погодних умовах значно ускладнює процес.
  • Хто є замовником – у випадку, коли мова йде про серйозну державну організацію, сам факт участі в торгах примушує учасників більш детально підійти до підготовки документації. Особливо такий вплив може бути помітним, коли в тендері прописаний короткий термін виконання роботи. Це означає, що виконавець повинен бути на сто відсотків впевнений в неможливості виникнення форс-мажорних ситуацій.

Більш детальна інформація за цією темою присутня за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/provedennya-budivelnyh-tenderiv-v-ukraini. Один з найбільш важливих моментів – це аналіз інформації і попереднє ознайомлення з критеріями та умовами, які виставляє замовник. У випадку з будівельними роботами, важливо оцінити також і свої можливості. Лише тоді, коли виконавець впевнений в тому, що зможе вчасно виконати поставлене завдання та завершити проект, можна думати про те, щоб залишати свою заявку та приймати участь.

Підсумок

Проведення державних торгів на участь в будівельних проектах – це досить розповсюджена практика. З того моменту як була введена система ProZorro а корупційна складова зведена до мінімуму, кількість кандидатів, які бажають отримати подібний тендер зросла в декілька разів.

Головне завдання для потенційного виконавця – це проаналізувати обраний тендер та зрозуміти, чи зможе він його вдало виконати. У випадку, коли проект буде провалений, здобути перемогу в інших тендерах державного зразку буде практично неможливо.