Особливості торгів РДД на біржі УЕБ

Купівлю та продаж електроенергії на біржі УЕБ www.ueex.com.ua/presscenter/news/osoblivosti-auktsioniv-rdd-na-birzhi-ueb/ можна віднести до однієї з важливих сфер діяльності. Тим паче, що саме УЕБ був призначений платформою для реалізації електроенергії на державному рівні для громадян України в рамках нинішньої ПСО. Учасники електронних торгів укладають договори купівлі та продажі електроенергії за угодамидвосторонніми вжемайже рік. Такі угоди роблять безпечні торги, а учасники торгів діють на рівних умовах. Все проходить Прозоро, що виключав можливість корупції чи нечесності.

Як торгуютьРДД на біржі?

На Українській товарній біржі торгівля РДД здійснюється дуже енергійно. Їх головна специфіка є в тому, що реалізація та купівля електроенергії відбувається шляхом завершення двосторонніх угод. Згідно з чинним законодавством, учасниками електронних торгів за електроенергію можуть бути виробники, підрядники, оператори підрозділів, торговці, а також кінцеві покупці.

  1. Важливою специфікою є те, що такі угоди укладаються сторонами в будь-якій формі, але в них повинно бути зазначено:
  2. термін доставки та дані;
  3. строк дії договору тощо.

Візьміть участь у торгах на електроенергію на веб-сайті ueex.com.ua.

Як організатор електронних торгів на електроенергію, Українська енергетична біржа швидко реагує на виклики, що виникають на ринку. Свого часу для задоволення потреб усіх учасників були зроблені сегменти торгівлі на купівлю-продаж електроенергії, де проводяться аукціони як для збільшення, так і для зниження ціни.

Основні переваги, які дає учасникам впровадження аукціонів РДД:

  • можливість брати участь у ринкових цінах;
  • керувати ціновими та виробничими ризиками;
  • витратити мінімум часу.

За словами учасників, у зв’язку з енергійним запуском ринку електроенергії виникли певні труднощі, які включають правильне налаштування ПО або підготовку енергосистеми до реформ. Однак загалом запровадження нового ринку електроенергії було успішним, тому в майбутньому є всі шанси, що буде організований повноцінний ринок електроенергії, такий, як наприклад у Європі. Торгівля електроенергією на біржових компаніях широко використовується на ринках ЄС і сприяє конкуренції.