Об’єктивний розрахунок зміни вартості газу

Українська енергетична біржа, яку можна знайти в інтернеті за адресою www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/, яка у свою чергу є єдиним джерелом адекватної вартості на енергетичні ресурси на території України. Міністерство економічного розвитку та торгівлі радить використовувати біржові котирування саме Української енергетичної біржі як зразок вартісного орієнтира.

Калькулятор вартості та як користуватися

Для замовників природного газу на офіційному сайті є онлайн-калькулятор вартості газу. Саме цей функціонал є помічником у протидії демпінгу та необґрунтованого завищення вартості після закінчення тендеру. Для допомоги закупників та постачальників визначити об’єктивні ціни на енергетичний ресурс, було створено спеціально створеним калькулятором в режимі онлайн.

Скористатися яким можна на ueex.com.ua. Калькулятор показує ціну на газ за особливою формулою. Саме ця проста формула враховує декілька показників, які впливають на вартість природного газу. формула була рекомендована Міністерством економічного розвитку та торгівлі в Україні.

В результаті виходить об’єктивний розрахунок зміни вартості газу, що в інтересах всіх сторін, які підписують угоду

Після того як будуть внесені всі дані треба натиснути на «розрахувати». УВАГА! Для більш точним розрахункам рекомендовано взяти уточнену вартість газу в період від одного місяця с початку дії угоди. Це потрібно для того, щоб не було спотворення результатів. На офіційному сайті є багато додаткових інструкцій для комфортного користування, так для детального ознайомлення з калькулятором вартості є відеоматеріал з інструкцією користування.

Таким чином вартість газу при торгах через систему Прозоро завжди відбувається в межах ринкового рівня ціни на природний газ за допомогою рекомендованої формули, яка прописана в угоді о закупках. Згідно з додатковою угодою о зміні вартості природного газу. Щоб завжди бути інформованим рекомендовано слідкувати, а новинами в даній галузі на офіційному сайті.

Згідно з законодавством “Про публічні закупівлі” говориться, що істотні умови угоди не можуть змінюватися ніколи, виняток з правила можуть бути лише деякі випадки, а саме:

  • — були встановлені зміни згідно із законодавством України статичним індексом.
  • — була зміна курсу іноземної валюти.
  • — була зміна біржових котирувань.
  • — в підписаній угоді є пункт про порядок зміни вартості природного газу.

Згідно з законодавством, а саме сьомому пункту статті двадцять два «Про публічні закупівлі», є складова тендерної документації, яка має вигляд угоди про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку зміни цієї угоди та її умов.

Така додаткова угода складається замовником самостійно, та має містити порядок зміни істотних умов

Всі вимоги для порядку зміни умов можуть бути прописані для конкретних випадків під час виконання угоди, наприклад, зміни біржових котирувань для того, щоб зробити розрахунків або обґрунтовані підтвердження в документальній формі що привели до зміни вартості природного газу за тисячу кубометрів.

Таким чином зміна фінансового питання на природний газ при придбанні в системі Прозорро може відбуватися лише в межах ринкової ціни, а зміна вартості на можливій з певних умов та з використанням особливого визначення, яка у свою чергу прописується у договорі. Якщо таке трапляється, то укладається додаткова угода на зміну вартості. обговорення фінансової сторони на газ не тільки в Україні, а навіть в Європі можливо на офіційному сайті біржі.