Де отримати найвигідніші ціни на кругляк в Україні

Не так давно у системі онлайн-торгів Прозорро.Продажі з’явився новий напрям – необроблена деревина. Цей ринок було відкрито для українських підприємств минулого року, а точніше в лютому місяці. Завдяки експериментальному проекту від Кабінету Міністрів України, відтепер можна закупити лісоматеріали за вигідними цінами, які завжди відомі та прозорі для будь-якого учасника торгів.

Клієнти товарних бірж могли і раніше це робити, але власники та дирекція лісних господарств обирали сторону тіньових схем. Таким чином, невеликі підприємства були позбавлені можливості брати участь у торгах та закупати необроблену деревину за вигідними цінами. Але більше договірні відносини не обов’язкові, а навпаки, прозорість онлайн-закупівель стала як обов’язком, так і перевагою для держави.

Правила проведення нової процедури закупівель необробленої деревини

Проект Кабінету Міністрів України передбачав обов’язок продажу великих партів лісу саме через акредитовані електронні майданчики ПрозорроПродажі. Товарна біржа Українська універсальна біржа є одним із таких майданчиків. Всі лісничі господарства, котрі мають дохід в 10 мільйонів гривень на рік та більше зобов’язані продавати свою продукцію винятково через онлайн- аукціони.

Якщо говорити про обсяги продаваємої продукції, то лісничі господарства мають продавати не менш ніж 25 відсотків всієї продукції на онлайн-торгах. Кожна угода супроводжується обов’язковою сплатою податків та зборів на забезпечення таких торгів. Від нової системи виграють усі, хто звик виконувати вимоги законодавства. А ось для монополістів це була велика втрата грошей та отримання непотрібної конкуренції.

Відповідно до регламенту та рішення Кабінету Міністрів України, вся продукція, котра стосуються ринку необробленої деревини має бути розміщена на лотах товарних бірж у відповідності до вимог. На сайті Української універсальної біржи є інформація про ці вимоги, ознайомитись із якою вам потрібно за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/lisomaterialy-krugli-shvydko-prydbaty-na-aukcioni-prozorro-sale.

Популярні лоти на УУБ та їх вартість

Кругляк став найпоширенішою продукцією цього ринку. Незважаючи на виду товарів сегменту необроблено деревиини, поки що на ло виставлють винятково крупні обсяги сумою не мене 200 тісяч грувень та обїємами від 150 кубічних метрів. Такі вимоги було встановлено у постанові, тому порушити їх неможливо, та й не вигідно.

Вартість а кругляк завжди змінюється, але не за бажанням продавця. Ринкову вартість диктує попит та кількість учасників, оскільки вони самостійно пропонують свою ціну та змагаються за результат. Крім того, лісничі господарства позбавлені можливості надавати продукцію низької якості, оскільки вся інформація буде збережена, та подальші відносини із ними будуть перервані.

Для того щоб перейти до реєстрації в якості учасника онлайн аукціонів, варто завітати на сайт sale.uub.com.ua та зробити перші коки до результату. Запевняємо вас, що процедура не потребує спеціальних знань, а якщо ви не зможете розібратись із відео-інструкцією, то спеціалісти Української універсальної біржи завжди прийдуть на допомогу.